Jan Paweł II – Patron Rodziny – XV Dzień Papieski 11.10.2015

dzien-pp-2015pW niedzielę, 11 października 2015 r. pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” obchodzony będzie w tym roku XV Dzień Papieski. W wielu miastach organizowane są wydarzenia przypominające nauczanie papieskie św. Jana Pawła II o rodzinie.

Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. W wigilię Dnia Papieskiego wręczane są corocznie Nagrody TOTUS podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. Zwieńczeniem obchodów i najważniejszym wydarzeniem artystycznym jest Koncert Dnia Papieskiego.

W tym roku Koncert Galowy rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu przed Kościołem Akademickim św. Anny w Warszawie. Wystąpią m.in. José Feliciano, siostry Steczkowskie, rodzina Karpiel-Bułecka z kapelą góralską oraz rodzina Cugowskich. Koncertowi towarzyszył będzie Apel Modlitewny w intencji polskich rodzin, prowadzony przez zespół muzyczny stypendystów Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? – ?Tylko Ty?.

dp15

Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem ?Dzielmy się miłością?. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, promujący zdolną młodzież z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? pomaga blisko 2500 gimnazjalistów, licealistów i studentów. Została powołana do istnienia w roku 2000 i stanowi „żywy pomnik św. Jana Pawła II„.

Dzieło to można wesprzeć podczas zbiórki publicznej, przeprowadzanej w kraju i za granicą w dniach 4-22 października, zbiórki przykościelnej w niedzielę Dnia Papieskiego, a także wysyłając SMS o treści ?POMOC? pod numer 74 265 (4,92 zł z VAT) oraz wpłacając środki na konto Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

Więcej informacji na stronie fundacji:

Materiały duszpasterskieKonspekty lekcji religiiwww.dzielo.pl

List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego