Jakubki – festyn rodzinny w parafii w Łańcuchowie – 28.07.2024

Oplus_0

W tym roku parafia w Łańcuchowie przeżywa jubileusz 125 lat obecności relikwii św. Jakuba Apostoła w tutejszej parafii (jak głosi inskrypcja na stopie relikwiarza: Pamiątka wsi Łańcuchów 1899 r.). Uroczystości z tej okazji – JAKUBKI – odbędą się w ostatnią niedzielę lipca, 28 lipca 2024 r. Centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana o godz. 12.00, zakończona błogosławieństwem i adoracją relikwi.

Od godz. 15.00, na placu przy plebanii, rozpocznie się festyn rodzinny:

„W tym roku chcemy promować parafian z pasją. Swoje stoisko będzie miał pszczelarz Artur Nizio (szafarz nadzwyczajny z naszej parafii), rzeźbiarz Wiesław Kot (radny parafialny), Karol Stefańczuk – fotograf przyrody, panie wykonujące dekoracje szydełkowe, będziemy mogli podziwiać obrazy wykonane metodą wyszywania przez panią Annę Kot z Ostrówka, będą pasjonaci myślistwa reprezentowani przez Koło Nr 3 „JELEŃ” w Lublinie, którego przedstawiciele, a nawet członkini zarządu mieszka w naszej parafii. Będziemy gościć też pasjonatów starych pojazdów, którzy zaprezentują motocykle nawet 100 letnie (w pełni odrestaurowane), będzie także stoisko wędliniarskie państwa Kondrackich, laureatów wielu nagród ogólnokrajowych.

Nie zabraknie atrakcji na scenie, na której wystąpią: Zespół ZAPŁOCIANIE (GOK Milejów), Zespół Śpiewaczy PODZAMCZE (GOK Mełgiew), do tańca zagra nam Sławek BANDosz – stare polskie przeboje i DISCO POLO, gościem specjalnym wieczoru będzie legendarna grupa VOX w składzie Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota. Wystąpią głównie z nowym repertuarem, z najnowszej płyty.

Podczas całego trwania festynu dostępne będą stoiska gastronomiczne wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich działających w parafii, stanowisko gier zręcznościowych (piłkarzyki, air hokey, gra w woreczki, darth kopany – dla najmłodszych) z licznymi nagrodami, malowanie tatuaży – prowadzone przez KSM i LSO naszej parafii. Atrakcje dla dzieci (dmuchańce i, po raz pierwszy, karuzela łańcuchowa), zapewnią ” Specjaliści od dobrej zabawy”, współpracująca z nami od wielu lat firma BASTET. Po za tym lody, popcorn, granitta”.