IX Tydzień Biblijny – Niedziela Biblijna w Lublinie 30.04.2017

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w Archidiecezji Lubelskiej przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje IX Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody tegorocznej Niedzieli Biblijnej będzie ubogacał Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który zostanie zainaugurowany w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w dniu 29 kwietnia o godz. 9.00 w auli 1031. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła do Galatów.

Centralne obchody Niedzieli Biblijnej odbędą się w parafii Świętej Rodziny w Lublinie. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Mirosław S. Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej.

Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymają fragmenty Listu do Galatów do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Będzie także możliwość zakupu nowych przekładów Biblii oraz najnowszej literatury biblijnej.

We wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostaną wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

Do uczestnictwa w Niedzieli Biblijnej wszystkich serdecznie zapraszamy.

Print Friendly, PDF & Email