226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę, 3 maja 2017 r. obchodzić będziemy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Lubelskie obchody rocznicy rozpocznie tradycyjnie o godz. 9.00 uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym.

O godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze lubelskiej. Eucharystii przewodniczył będzie i homilie wygłosi abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przemarsz ulicami miasta na Plac Zamkowy, gdzie o godz. 11.45 rozpocznie się oficjalna część obchodów na Placu Zamkowym. Po zakończeniu części oficjalnej, około godziny 13.30 rozpocznie się Festyn Trzeciomajowy.

program uroczystości

Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim