IV Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Maratonie – 7.10.2018

W niedzielę 7 października 2018 r., w ramach 6. PKO Maratonu Rzeszowskiego, już po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Maratonie, tym razem w Rzeszowie.

Po raz pierwszy księża i klerycy z różnych stron naszego kraju zmierzyli się z dystansem 42,195 km – podczas Mistrzostw Polski Duchowieństwa – 11 października 2015 roku, podczas 16. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Od roku 2018 Mistrzostwa Polski przeniesione zostały do Rzeszowa i odbywać się będą w ramach Rzeszowskiego Maratonu. Mistrzostwa otrzymały aprobatę i przychylność bpa Jana Wątroby, biskupa rzeszowskiego oraz Krajowego Duszpasterza Sportowców ks. Edwarda Plenia.

Podczas 16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Zwyciężyli, wśród kapłanów − ks. Łukasz Tkaczyk z diecezji lubelskiej, studiujący obecnie prawo kanoniczne w Pamplonie w Hiszpanii z czasem 2 godz. 58 min. oraz wśród kleryków Grzegorz Ćwierkiewicz z klasztoru dominikanów w Krakowie z czasem 3 godz. 14 min. Medale i statuetki zwycięzcom wręczył poznański biskup pomocniczy Damian Bryl.

Organizatorzy zapraszają wszystkich biegających księży oraz kleryków do wzięci udziału w Mistrzostwach.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://maratonduchownych.pl/
oraz: ks. Michał Kozak, e-mail: kontakt@maratonduchownych.pl