IV Antoniańskie Koncerty Organowe – u św. Antoniego w Lublinie 9.01.2022

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie (ul. Kasztanowa 1) zapraszają na IV Antoniańskie Koncerty Organowe. Impreza odbywa się cyklicznie od czterech lat. W trzech koncertach zaplanowanych na jesień/zimę wystąpią:

14 listopada 2021 r., godz. 19:00

Robert Brodacki – organy /Norwegia/

Artysta obecnie mieszka za granicą, ale pochodzi z Lublina, przez wiele lat był organistą w lubelskich kościołach, jak również pedagogiem i cenionym akompaniatorem. W programie obok utworów Bacha znajdą się także kompozycje twórców skandynawskich.

28 listopada 2021 r., godz. 19:00

Donata Zuliani – mezzosopran /Gdańsk/
Stanisław Maryjewski – organy /Lublin/

W programie znajdą się utwory na głos z towarzyszeniem organów oraz będzie miała miejsce premiera poematu na organy „Humanae vitae” dedykowanego pamięci śp. Ks. Stanisława Roga, pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego.

9 stycznia 2022 r., godz. 19:00

Józef Kotowicz – organy /Białystok/

W programie utwory organowe inspirowane tematyką Bożonarodzeniową.

Kierownictwo artystyczne festiwalu: Stanisław Maryjewski

Wszystkie koncerty będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!