Papieska intencja modlitewna na marzec 2017

Począwszy od stycznia 2017 roku, zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka, w każdym miesiącu podawana jest tylko jedna papieska intencja – na przemian raz ewangelizacyjna, a drugi raz ogólna. W miesiącu marcu modlimy się w podanej przez Ojca Świętego intencji ewangelizacyjnej.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC 2017

Intencja ewangelizacyjna:

Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

Ileż osób jest prześladowanych z powodu swej wiary, zmuszanych do opuszczenia swych domów, miejsc kultu, swej ziemi, tego co kochają!

Prześladuje się ich i zabija, ponieważ są chrześcijanami, nie robiąc jakiejkolwiek różnicy co do ich przynależności wyznaniowej.

Zadam wam pytanie: ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan?

Zachęcam was, proście razem ze mną, aby doświadczyli oni wsparcia wszystkich Kościołów i wspólnot w modlitwie i poprzez pomoc materialną.