III Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

rozniec

W pierwszą sobotę miesiąca – 6 czerwca 2015 r. – będzie miała miejsce III Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasna Górę, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Różaniec ocaleniem rodziny„.

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych z naszej archidiecezji należy kierować do 26 maja br. na adres: zr.lublin@gmail.com (ewentualnie przesyłając sms lub dzwoniąc pod numer telefonu: 506 171 997) podając: nazwę parafii i liczbę uczestników (w tym liczbę księży).

Mszy świętej na szczycie jasnogórskim będzie przewodniczył i wygłosi homilię wieloletni Przewodniczący Komisji KEP do spraw Rodziny ks. bp Stanisław Stefanek z diecezji łomżyńskiej. Konferencję wygłosi Dyrektor Krajowego Duszpasterstwa Rodzin ks. dr Przemysław Drąg.

Przebieg spotkania na Jasnej Górze:

9.30 – program słowno-muzyczny
10.00 – powitanie pielgrzymów; słowo krajowego moderatora ŻR i świadectwo rodziny
11.00 – różaniec; modlitwy za rodziny
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka; akt osobistego zawierzenia Matce Bożej