III edycja akcji wolontariuszy lubelskiej Caritas „Prezenty z nieba”

Rusza III edycja akcji „Prezenty z nieba”, której celem jest spełnienie dziecięcych marzeń. Koordynowana jest ona w całości przez grupę wolontariuszy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, na czele z Dominiką Łukaszuk, która jest pomysłodawczynią całej akcji. Ich droga do pomagania to kartka, farby lub kredki.

Ponad 3.lata temu Dominika, uczestniczka kursu na lidera wolontariatu, postanowiła zrealizować inicjatywę, która pozwoli jej otrzymać tytuł, i co najważniejsze pomóc dzieciom. Jej celem było i jest spełnianie marzeń. W każdy październikowy weekend grupa wolontariuszy Caritas spotyka się z dziećmi, podopiecznymi naszej organizacji i daje im przestrzeń do artystycznego wyrazu, malowania swoich marzeń. W ten sposób poznają ich wyobrażenia o prezentach – za pomocą rysunków.

prezenty-z-nieba-2

Środki finansowe na ich zakup zapewnia coroczny Bal Wolontariusza. Dzięki cegiełkom, które rozprowadzają jego uczestnicy pozyskiwane są środki na zakup prezentów. W tym roku, z pomocą Darczyńców spełnią się marzenia grupy ok. 100 dzieci.

Wielu z nas w dzieciństwie nie mogło się doczekać świąt. Wyjątkowego nastroju, klimatu, śniegu i upominków. Oczekiwania czy św. Mikołaj przyjdzie, czy podaruje wymarzony prezent? Niestety, nie wszystkie dzieci mogą tego doświadczyć. Każdy z nas może to zmienić! Wystarczy dołączyć do akcji i przekazać darowiznę na zakup wymarzonego prezentu za pomocą strony:  www.lublin.caritas.pl.

slider-lublin

Wręczenie Prezentów z Nieba odbędzie się 3 grudnia 2016 r. w Auli Caritas Domu Nadziei przy Al. Unii Lubelskiej 15. W rolę św. Mikołaja wcieli się jak zwykle bp Artur Miziński, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej oraz Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Badania Głównego Urzędu Statystycznego przeprowadzone w czerwcu br. w Polsce wskazują, że w 2014 r. zasięg ubóstwa skrajnego wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia osiągnął ok. 10%.

prezenty-z-nieba-4

Print Friendly, PDF & Email