II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej w Wąwolnicy – 23.06.2024

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „W górę serca”.

Wspólne świętowanie II Dnia Rodzin Archidiecezji Lubelskiej rozpocznie się o godz. 12.00 Eucharystią pod przewodnictwem bp. Mieczysława Cisło, podczas której małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską.

Pragniemy zaprosić WAS WSZYSTKICH na to szczególne wydarzenie. Spotkajmy się w Wąwolnicy, aby razem się modlić i świętować piękno życia rodzinnego. Uczestnikiem Archidiecezjalnego Dnia Rodzin może być natomiast KAŻDY z Was! Zapraszamy wszystkie rodziny, te z krótszym i dłuższym stażem związku małżeńskiego, z mniejszą lub większą gromadką dzieci, zapraszamy małżeństwa bezdzietne i wszystkich tych, dla których rodzina jest ważna, abyśmy RAZEM mogli w radości uwielbiać dobrego Boga za dar naszych rodzin. Do zobaczenia w Wąwolnicy!

Na Dzień Rodzin zaproszeni są WSZYSCY, niezależnie od zapisów, ale zapisane rodziny otrzymają pakiet uczestnika.

PROGRAM:
11.30 – Zawiązanie wspólnoty
12.00 – Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
13.30 – Przerwa obiadowa
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.15 – Konferencja
15.30 – Świadectwa małżeństw
16.00 – Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem
16.30 – Prezentacja prac wykonanych przez dzieci
16.40 – Koncert
17.30 – Różaniec
18.00 – Zakończenie

Aby umożliwić rodzicom skorzystanie z części formacyjnej spotkania (konferencja, świadectwa, modlitwa) został zaplanowany specjalny program dla dzieci i młodzieży, także o charakterze formacyjnym (w tym czasie dzieci będą pod opieką animatorów).

W grupie organizacyjnej znalazły się osoby reprezentujące takie wspólnoty i grupy z terenu Lubelszczyzny jak: Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich, Spotkania Małżeńskie – Ośrodek Lubelski, Droga Neokatechumenalna, Wojownicy Maryi, Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny, Związek Dużych Rodzin – Trzy Plus, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Fundacja Guadalupe.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Arcybiskupa Lubelskiego Stanisława Budzika.
Więcej informacji na plakacie i na stronie: https://swietorodzin.pl/

Print Friendly, PDF & Email