Góry – droga ku niebu – spotkanie z himalaistą

teler2

22 maja 2015 r. (piątek) o godz. 19.00 w sali konferencyjnej kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie (ul. Tuwima 5) odbędzie się spotkanie z himalaistą Jackiem Telerem pt.: ?Góry droga ku niebu ? kulturowy i religijny aspekt wspinaczki?.

Jacek Teler to zdobywca dwóch ośmiotysięczników: Broad Peak i Gaszerbrum II, był bliski zdobycia K2, ale zawrócił, aby ratować porwanych przez lawinę; to pomysłodawca i organizator ponad 90 wypraw i trekkingów na czterech kontynentach, do których często zaprasza początkujących; autor wejść na dziewicze szczyty oraz wędrówek i włóczęg po dzikich rejonach Syberii i postsowieckiej Azji Centralnej, a także Kaukazu, Nepalu, Pakistanu, Tybetu, Chin, Równikowej Afryki, Argentyny, Brazylii i Chile.

Jako ekspert w temacie gór byłego ZSRR wielokrotnie koordynuje na tym obszarze górskie akcje ratunkowe i poszukiwawcze (Kaukaz, Pamir, Tien-Shan, Ałtaj itp.).

Z wykształcenia filozof i terapeuta związany z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi dla nieletnich i bezdomnych. Publikuje w pismach o tematyce górskiej i podróżniczej.

Wspólnoty działające przy parafii Matki Bożej Fatimskiej serdecznie zapraszają na spotkanie.

Print Friendly, PDF & Email