Finały XIV Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej 13.04.2024

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., odbędą się finały XIV Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej o puchar Metropolity Lubelskiego. Rozpoczną się o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowkiej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20), Mszą Świętą pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

Po zakończeniu wspólnej Eucharystii, drużyny ministrantów i lektorów z poszczególnych kategorii wiekowych rozjadą się do sześciu hal sportowych. Główną Halą Mistrzostw będzie Hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Doktora Witolda Chodźki 15).

Na mistrzostwach będzie obecny dziennikarz sportowy TVP i komentator piłkarski Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau (były Trener Reprezentacji Polski w latach 1989-1993) oraz Tomasz Jasina dziennikarz sportowy i komentator TVP Lublin.

O godz. 15.00 na głównej hali mistrzostw odbędzie się turniej służb mundurowych. Natomiast mecze finałowe ministrantów i lektorów z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Pana Tomasza Jasiny rozpoczną się o godz. 17:00.

Wejście na Główną Hale Mistrzostw będzie otwarte.

Print Friendly, PDF & Email