Dzień Dobra w lubelskiej Caritas 13.04.2024

W całej Polsce blisko 90 tysięcy wolontariuszy Caritas niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. W sobotę 13 kwietnia 2024 r., na zakończenie trwającego 80. Tygodnia Miłosierdzia, Caritas w całej Polsce po raz trzeci organizuje Dzień Dobra, aby podziękować wolontariuszom i wszystkim osobom, które wspierają jej działania. Hasło tegorocznego Dnia Dobra to „obDARowani”.

„Dzień Dobra to święto pomagania, święto wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w działania Caritas w całej Polsce na rzecz osób potrzebujących. Wolontariusze są podporą każdej kampanii charytatywnej, a jednak często pozostają w cieniu. To wolontariusze zawożą ciepłe posiłki dla osób starszych, przygotowują paczki żywnościowe dla ubogich, pomagają w integracji uchodźców i migrantów. Podczas Dnia Dobra Caritas chce podziękować wolontariuszom, a także swoim sympatykom i przyjaciołom za ich bezcenny wkład w dzieła miłosierdzia. W diecezjach w całej Polsce odbędą się pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.

Dzień Dobra w lubelskiej Caritas

Wolontariusze, pracownicy i odbiorcy działań podejmowanych przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w sobotę 13 kwietnia 2024 r. w Lublinie na placu Teatralnym Centrum Spotkania Kultur (CSK) świętować będą Dzień Dobra.

Wydarzenie będzie miało formę pikniku rodzinnego dla wszystkich – dzieci, młodzieży, osób dorosłych, osób starszych. Wstęp jest bezpłatny, a jednak w trakcie będzie można zjeść pyszne jedzenie z food trucka, zakupić rękodzieła podopiecznych Caritas, wziąć udział w loterii fantowej, czy zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Dodatkowo, na gości czekać będą: występy podopiecznych lubelskiej Caritas, dmuchaniec, bańki mydlane, popcorn, wata cukrowa, stoiska Caritas, przy których będzie można lepiej poznać jej działalność, animacje dla dzieci, a także konferencja Moniki i Marcina Gomułków „Początek Wieczności” oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy.

Dochód zebrany w trakcie Dnia Dobra przeznaczony zostanie na Fundusz Caritas Dzieciom (dożywianie dzieci w szkołach, stypendia dla dzieci, Wakacyjna Akcja Caritas, wyprawki szkolne itp).

Program wydarzenia:

12.00 – Rozpoczęcie, otwarcie stoisk, występy podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej
14.15 – Konferencja Moniki i Marcina Gomułków „Początek Wieczności”
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 – Koncert zespołu Siewcy Lednicy

Dobro to DAR, którym mogę się dzielić

W Caritas Archidiecezji Lubelskiej działa blisko 3 tys. wolontariuszy. Placówki nieustannie oferują pomoc potrzebującym – Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmie wspiera 60 osób z niepełnosprawnościami w usamodzielnianiu się i zdobywaniu kompetencji zawodowych, ok. 60 pacjentów dziennie korzysta z rehabilitacji w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie, a 26 dzieci – ze Świetlicy Środowiskowej. Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych – w okresie zimowym, od 1 listopada do końca marca pracuje cały tydzień, także w niedziele i święta, od godz. 9 do 17, a od 1 kwietnia od poniedziałku do piątku od 9 do 15. W zimnych miesiącach przychodzi dziennie około 40 osób, przez resztę roku około 15.

Patronat honorowy: Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.
Patroni medialni: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio PLUS, Tygodnik Katolicki Niedziela, Dziennik Wschodni.
Współorganizator: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”- http://www.lubelskie.pl/

Print Friendly, PDF & Email