Dziesięć lat posługi abp. Stanisława Budzika w Archidiecezji Lubelskiej

W piątek 22 października 2021 r., w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, przypada dziesiąta rocznica ingresu abpa Stanisława Budzika do archikatedry lubelskiej. Msza św. sprawowana w tym dniu o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej będzie okazją do wyrażenia wdzięczności za dziesięć lat posługi Metropolity Lubelskiego oraz złożenia Jubilatowi życzeń w imieniu lubelskiego prezbiterium i całej archidiecezji.

W dniu 26 września 2011 r. ksiądz biskup Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, został mianowany przez papieża Benedykta XVI Arcybiskupem Metropolitą Lubelskim. Objęcie kanoniczne archidiecezji oraz uroczysty ingres do archikatedry lubelskiej miały miejsce 22 października 2011 r.

Kapłanów zapraszamy do koncelebry, wiernych do udziału w Eucharystycznym dziękczynieniu za osobę i posługę Arcybiskupa Lubelskiego. Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji Jubilata.