Dzień Życia Konsekrowanego w archikatedrze lubelskiej – 2.02.2021

We wtorek 2 lutego 2021 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), po raz 25. obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku – Dzień Życia Konsekrowanego.

Dzień Życia Konsekrowanego jest jak zawsze okazją do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu, a zarazem podziękowania osobom życia konsekrowanego za ich oddanie Bogu i braciom w codziennej posłudze według swoich charyzmatów.

Ze względu na wciąż panujące obostrzenia, tegoroczne spotkanie osób życia konsekrowanego archidiecezji lubelskiej ograniczy się do udziału przedstawicieli zgromadzeń pracujących na terenie archidiecezji we wspólnej Eucharystii w archikatedrze lubelskiej. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla rozpocznie się o godz. 15.00. Poprzedzi ją o godz. 14.45 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

TRANSMISJA: https://www.youtube.com/watch?v=lxXVFQ1KSJw

„Do Ciebie, Maryjo, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu, kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca, okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna, aby ci, którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu”.

(Vita Consecrata 111).
Print Friendly, PDF & Email