Dzień modlitwy za ofiary wypadków drogowych 19.11.2023

W trzecią niedzielę listopada, 19 listopada 2023 r. przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęcają w tym dniu do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.  

Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Kmunikacyjnych oraz Przemocy – “Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapraszają do udziału w oficjalnych obchodach “Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”, które odbędą się w dniach 16-20 listopada 2023 r.

Wyrażam nadzieję, że dzięki obchodom tego dnia kierowcy będą zawsze postępować odpowiedzialnie, okazując szacunek zarówno dla ludzkiego życia, jak i dla zasad bezpieczeństwa na drogach.

JAN PAWEŁ II – 15.11.1998, Anioł Pański

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims) ustanowiony został oficjalnie 26 października 2005 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzony jest corocznie w trzecią niedzielę listopada. Pierwotnie jako Europejski Dzień Pamięci obchodzony jest już od 1995 roku.

Każdego roku w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa – Stowarzyszenie PRZEJŚCIE – organizuje uroczyste obchody z wypominkami i Mszą św. za wszystkich co zginęli na drogach. Tam też jest specjalny pomnik i park pamięci.

więcej: www.przejscie.com

Print Friendly, PDF & Email