Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi – 8.02.2019

W najbliższy piątek, 8 lutego 2019 r., obchodzić będziemy V Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka i obchodzony jest we wspomnienie św. Bakhity, która patronuje współczesnym niewolnikom. Tegoroczne hasło brzmi: Razem przeciwko handlowi ludźmi.

Zapraszamy z całego serca tych wszystkich, którzy nie chcą pozostać bezczynni wobec cierpienia i krzywdy. Dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia otoczyć naszą troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Niechaj to będzie także czas refleksji w jaki sposób zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku.

Jedną z inicjatyw V Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi będzie Eucharystia i czuwanie w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11) – 8 lutego 2019 r., o godz. 18.00. Podczas spotkania obecne będą relikwie św. Bakhity.

Sieć Bakhita (międzyzakonna sieć współpracy i wsparcia, stworzona w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu) przygotowała propozycję nabożeństwa, które można wykorzystać w parafiach, wspólnotach i innych grupach. Nabożeństwo jest  obszerne, ale można je zmodyfikować zależnie od potrzeb i możliwości.

więcej na: www.siecbakhita.com

Załączniki:

Print Friendly, PDF & Email