Dzień Judaizmu 2015

1421018339_menorah2XVIII DZIEŃ JUDAIZMU

W czwartek, 15 stycznia 2015 r. obchodzić będziemy XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Główne obchody będą miały miejsce w diecezji Bielsko-Żywieckiej: w Bielsku-Białej i Oświęcimiu. Rozpoczną się one modlitwą chrześcijan i Żydów przy pomniku ofiar w Auschwitz-Birkenau. W spotkaniu weźmie udział m.in. Michael Schudrich, naczelny rabin Polski oraz bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu.

Tegorocznym hasłem są słowa Psalmu 32: „Szukałem Pana a On mnie wysłuchał i uwolnił od wszelkiej trwogi” (Ps 32, 5).

Od zainaugurowania Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, również w archidiecezji lubelskiej organizowane są dicezjalne obchody, będące okazją do spotkania, wspólnej modlitwy i refleksji.

Główne tegoroczne spotkanie w Lublinie będzie miało miejsce 17 stycznia (sobota) – o godz. 16:30 – w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2). Będzie to Hawdala – nabożeństwo kończące szabat tego dnia prowadzone przez Boaza Pasha.

Wśród gości spotkania będzie m.in. Boaz Pash, były naczelny rabin Krakowa (do października 2012 r.)…

?SZUKAŁEM PANA A ON MNIE WYSŁUCHAŁ I UWOLNIŁ OD WSZELKIEJ TRWOGI? (PS. 34)
LUBLIN 17.01.2015.

Aula Metropolitalnego Seminarium Duchownego