Dzień Dobra – Piknik Rodzinny w Lublinie: 22.04.2023

Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w ramach obchodów Dnia Dobra zaprasza w sobotę, 22 kwietnia 2023 r., na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Litewskim w Lublinie.

Dzień Dobra to święto pomagania, święto wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w działania Caritas w całej Polsce na rzecz osób potrzebujących. Lokalna edycja ogólnopolskiego święta, obchodzonego po raz drugi, jest okazją do zaprezentowania wielości sposobów i przestrzeni pomocy świadczonej przez największą polską organizację dobroczynną, a także do wspólnej celebracji przesłania, że #DobraJestWięcej!

W Lublinie tegoroczne wydarzenie będzie zwieńczeniem Tygodnia Miłosierdzia (16-23 kwietnia br.), rozpoczynającego się Niedzielą Miłosierdzia, która przeżywana jest w Kościele w pierwszą niedzielę po Wielkanocy i jest zarazem świętem patronalnym Caritas.

Program DNIA DOBRA 2023 w Lublinie:
22 kwietnia 2023 r.

13.00 – Rozpoczęcie
13.30 – Występy podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 – Dobre spoTKANIA pod sceną
16.30 – Koncert zespołu Małe TGD

W czasie pikniku przewidziano wiele atrakcji: to m.in. animacje dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, popcorn, ogromne bańki mydlane, kiełbaski z grilla, dmuchany zamek, pomiar ciśnienia i cukru, Anielska Kawiarenka.

Wydarzenie jest bezpłatne. Niemniej, podobnie jak w ubiegłym roku będzie można wesprzeć działania Caritas także finansowo: w Anielskiej Kawiarence zostawić datek w zamian za kawę, herbatę lub ciastko lub nabywając „cegiełkę wdzięczności” otrzymać artystyczny przedmiot wykonany przez podopiecznych Caritas. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych w Lublinie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chełmie.

Chętni mogą zaangażować się jako WOLONTARIUSZE w przygotowanie i przebieg wydarzenia. W tym celu należy skontaktować się z koordynatorem wolontariatu – Wiktorem Harasimiukiem pod numerem telefonu: 668-770-774.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”
http://www.lubelskie.pl/

Patronat medialny Dnia Dobra jako wydarzenia ogólnopolskiego: TVP 1, TVP 3, TVP Info, Polskie Radio, Przewodnik Katolicki, Niedziela, Tygodnik Idziemy, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Aleteia.

więcej: https://lublin.caritas.pl/dzien-dobra/

Print Friendly, PDF & Email