Dziękuję, że mnie urodziłaś – Marsz dla Życia i Rodziny 2024 w Lublinie

W niedzielę 26 maja 2024 r., w Dniu Matki, przeszedł ulicami Lublina Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś„. Głównym organizatorem tegorocznego marszu był Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 15.00 w archikatedrze lubelskiej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bab.

Eucharystia, na której żeśmy się zgromadzili to pierwszy etapu dzisiejszego świadectwa naszej wdzięczności Bogu za dar życia, za dar rodziny, za dar naszego pięknego ludzkiego i Bożego rodowodu. […] Życie dla nas jest darem, a najlepszą odpowiedzią na ten dar jest tak żyć, żeby moje życie stało się darem dla innych.

bp Adam Bab

Kolejnym etapem tegorocznego świętowania było przejście, uformowanego na placu Katedralnym, orszaku Marszu dla Życia i Rodziny ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie do Ogrodu Saskiego. W przemarszu i festynie uczestniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.


Zwieńczeniem przemarszu ulicami miasta był Festyn Rodzinny w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, gdzie miał miejsce Festyn Rodzinny, z zabawami oraz programem artystycznym dzieci i młodzieży. Festyn zakończył koncertem zespołu Fedor Family.

Każde życie jest bezcenne; chcemy je chronić, chcemy aby się rozwijało w miłości.

abp Stanisław Budzik

foto: Urszula Buglewicz, Niedziela Lubelska
więcej: https://www.facebook.com/permalink.php…

Print Friendly, PDF & Email