Droga krzyżowa na terenie obozu na Majdanku 18.03.2016

Obchody Diecezjalnych Dni Młodych, będących przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, rozpoczną się w Lublinie nabożeństwem Drogi Krzyżowej na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Na modlitewne spotykanie, które rozpocznie się 18 marca 2016 r. (piątek) o godz. 18.00 przed Pomnikiem-Bramą, zaprasza Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej i Państwowe Muzeum na Majdanku. Będzie to już 17. Droga Krzyżowa na Majdanku.

Droga krzyżowa ruszy spod Pomnika-Bramy (od strony obozu) o 18.00. Jej trasa będzie prowadzić ?czarną drogą?, następnie uczestnicy przejdą obok baraków ekspozycyjnych, przez III pole więźniarskie, aż do krematorium i Mauzoleum. Stacje drogi krzyżowej opatrzone będą komentarzami historycznymi. W tym roku towarzyszyć im będą także wspomnienia dwóch księży, którzy stracili życie na Majdanku, a na przełomie XX i XXI wieku zostali beatyfikowani przez Jana Pawła II ? ks. Romana Archutowskiego i ks. Emiliana Kowcza.

źródło, foto: www.facebook.com/PanstwoweMuzeumNaMajdanku oraz www.sdm.lublin.pl


Kolejnym etapem Diecezjalnych Dni Młodych będą spotkania młodych w Niedzielę Palmową, których zwieńczeniem będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej [więcej]

DDM_2016

Print Friendly, PDF & Email