Diecezjalne Dni Młodych w Archidiecezji Lubelskiej – Niedziela Palmowa

Abp Stanisław Budzik: Z wielką radością i nadzieją przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To spotkanie młodych z całego świata z Piotrem naszych czasów jest dla duszpasterstwa młodzieży w Polsce niepowtarzalną okazją do ożywienia obecności młodych w Kościele, zwłaszcza w przestrzeni naszych parafii.

Ważnym krokiem na drodze do Krakowa są diecezjalne obchody ŚDM, które w Archidiecezji będziemy przeżywali w Niedzielę Palmową 20 marca br.

Zapraszam Czcigodnych Księży wraz z młodymi przedstawicielami Parafii oraz wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież naszej Archidiecezji na wspólne świętowanie Diecezjalnego Dnia Młodych.

Program Diecezjalnych Dni Młodych w Lublinie:

PIĄTEK, 18 marca 2016 r.

18:00 – DROGA KRZYŻOWA na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku

NIEDZIELA PALMOWA, 20 marca 2016 r.

CHATKA ŻAKA (ul. Radziszewskiego 16, Lublin)

11.30 ? Spektakl Teatru ITP ?Moria? (wejściówki – ograniczona ilość miejsc – do odebrania w Biurze Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 1; wszelkie informacje w Biurze [tel. 81 532 13 95] lub na stronie internetowej www.sdm.lublin.pl )
13.00 ? Katecheza o miłosierdziu (ks. Adam Bab, Wikariusz Biskupi ds. młodzieży)
13.30 ? Korowód miłosierdzia (przejście ulicami Lublina na Plac Katedralny)

AULA CARITAS (Al. Unii Lubelskiej 15, Lublin)

12.00 ? Uwielbienie Miłosierdzia (prowadzi Wspólnota Guadalupe)
13.30 ? Katecheza o miłosierdziu (ks. Tomasz Gap, duszpasterz CDM)
14.00 ? Korowód miłosierdzia (przejście ulicami Lublina na Plac katedralny)
14.30 ? Radosne czuwanie młodych na Placu Katedralnym (Sztaby Parafialne ŚDM odbierają od Księdza Arcybiskupa błogosławieństwo)

15.00 ? UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM KSIĘDZA ARCYBISKUPA – Archikatedra Lubelska

Program obchodów w Chełmie:

Chełm – NIEDZIELA PALMOWA – godz. 15.00

? początek w kościele Rozesłania Apostołów
? procesja do Bazyliki Narodzenia NMP
? MSZA ŚWIĘTA POD PRZEWODNICTWEM KSIĘDZA BISKUPA.

DDM_2016