Droga Krzyżowa kapłanów w dniu modlitwy i pokuty 24.02.2023

Pierwszy piątek Wielkiego Postu, 24 lutego 2023 r., po raz kolejny będziemy przeżywali w Kościele jako Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”.

Zachęcam wszystkich do włączenia się w modlitwę w pierwszy piątek Wielkiego Postu – 24 lutego br. – m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Niczym św. Weronika ocierająca umęczone Oblicze Chrystusa, otrzyjmy chustą modlitwy i pokuty cierpiące twarze naszych sióstr i braci, których życie naznaczone jest dramatem wykorzystania.

abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży

W ramach Dnia modlitwy i pokuty, w piątek 24 lutego br., o godz. 20.00 w archikatedrze lubelskiej odbędzie się modlitewne spotkanie duchowieństwa naszej archidiecezji pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. W programie spotkania zaplanowana została droga krzyżowa z udziałem biskupów i prezbiterów.

Na tegoroczny Dzień modlitwy i pokuty przygotowane zostały materiały duszpasterskie, które są do pobrania na stronie: www.wspolnotazezranionymi.pl

Print Friendly, PDF & Email