Chełmska – młodzieżowa – Niedziela Palmowa – 9.04.2017

Od kilku lat w Niedzielę Palmową młodzież z Chełma i okolicznych parafii Ziemi Chełmskiej (dekanatu Chełm Wschód, Chełm Zachód, Siedliszcze) uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień Młodzieży organizowany w parafiach na całej ziemi. W tym roku będziemy obchodzić go po raz XXXII w duchu wdzięczności za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. młodzież wyruszy w procesji z palmami z Parafii Chrystusa Odkupiciela do Parafii Mariackiej w Chełmie. Procesji, a następnie Mszy św. będzie przewodniczył bp Józef Wróbel.

Uroczystość rozpocznie się koncertem pt: „Przesłanie nadziei dla młodych” o godz. 14.15 w kościele Chrystusa Odkupiciela w Chełmie.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z parafii chełmskich i okolic ze swoimi Duszpasterzami, do wzięcia udziału w procesji, jako znaku żywej wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła. Szczególnie apelujemy do wspólnot, ministrantów oraz kandydatów do bierzmowania o przybycie i włączenie się we wspólną modlitwę. Również rodziców prosimy o przybycie, czynny udział w uroczystości i towarzyszenie swoim dzieciom.

Szczegółowy program uroczystości na plakacie:

chełm_NP_17

Print Friendly, PDF & Email