CDM zaprasza na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie, które odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 r.

🔸️Spotkanie przeznaczone jest dla młodych w wieku 18-35 lat (pozostali są zaproszeni do Taizé)
🔸️Wyjazd we wtorek, 5 lipca, powrót planowany jest po południu 15 lipca (piątek)

  • Zwiedzimy Mediolan i zobaczymy miejsca związane św. Ambrożym i św. Augustynem oraz jedno z piękniejszych miast włoskich; zanocujemy w oratorium młodzieżowym pod Mediolanem; weźmiemy udział w Europejskim Spotkaniu Młodych w Turynie; odwiedzimy grób bł. Frassatiego.
  • Program został rozbudowany o wyjazd do wioski Taizé we Francji, gdzie zapowiedział swoją obecność abp Grzegorz Ryś i mamy nadzieję wziąć udział w rekolekcjach przez niego prowadzonych.
  • Jednego dnia wyjedziemy do Lyonu – stolicy gastronomii, jedwabiu i marionetek oraz do Ars. W latach 1818-1859 proboszczem tamtejszej parafii był Jan Maria Vianney, który zdobył międzynarodowy rozgłos jako mistyk i znakomity spowiednik. Jeszcze za jego życia Ars stało się celem wizyt licznych pątników i pielgrzymów. Pielgrzymki nie ustały po śmierci proboszcza, który w 1925 roku ogłoszony został świętym przez papieża Piusa XI.

więcej:

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej
ul. Filaretów 7, 20-609 Lublin
https://cdmlublin.pl/
e-mail: biuro@cdmlublin.pl
tel. +48 516 214 899

https://cdmlublin.pl/spotkanie-mlodych-taize/
https://www.taize.fr/pl

Print Friendly, PDF & Email