Caritas dla chorych dzieci z okazji Światowego Dnia Chorego 13.02.2018

We wtorek, 13 lutego 2018 r. o godz. 14.00, w kaplicy pw. Świętych Aniołów Stróżów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. prof. Antoniego Gębali w Lublinie, Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło sprawował będzie Mszę Świętą z okazji 26. Światowego Dnia Chorego.

Po Mszy św. dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej – ks. Wiesław Kosicki wraz z piłkarkami MKS Perła Lublin i wolontariuszami uda się na wybrane oddziały, by wręczyć małym pacjentom upominki.

W tym roku lubelska Caritas przygotowała 739 paczek, 400 trafi do dzieci hospitalizowanych w Uniwersyteckim szpitalu Dziecięcym w Lublinie, pozostałe do pacjentów innych szpitali na terenie archidiecezji lubelskiej – w Chełmie, Bełżycach, Świdniku, Poniatowej i Puławach.