Caritas Archidiecezji Lubelskiej w czasie pandemii

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie Caritas Archidiecezji Lubelskiej nie ustaje w wychodzeniu z pomocą osobom potrzebującym. Wśród szczególnie ważnych w tym czasie działań znajdują się: nieustanne działanie Ośrodka Wsparcia Osób Bezdomnych i Jadłodajni Anielska Przystań oraz pomoc niesiona w zakupach seniorom, szycie maseczek ochronnych i pomoc żywnościowa.

Mimo zagrożenia epidemiologicznego codziennie sztab 20 wolontariuszy jest w pełnej gotowości, aby ruszyć na pomoc seniorom w robieniu zakupów. Każdego dnia wydajemy 200 posiłków osobom potrzebującym i przygotowujemy dla nich paczki żywnościowe, a nasz Ośrodek dla Osób Bezdomnych wciąż funkcjonuje – tak długo jak starczy nam środków finansowych.

Rosnące ceny żywności, brak ogólnopolskiej zbiórki żywności “TAK. POMAGAM!”, ograniczona dystrybucja CHLEBKÓW DOBROCI (z której dochód przeznaczany był na pomoc żywnościową) – to wszystko sprawia, że SYTUACJA FINANSOWA NASZEJ LUBELSKIEJ CARITAS JEST BARDZO TRUDNA. Nie wiemy co przyniesie nam jutro, ale wiemy że z Waszym wsparciem wszystko przetrwamy. Drodzy Darczyńcy pomóżcie nam trwać na straży w służbie potrzebującym.

POMOC CARITAS – POMAGAM TERAZ

Działania Caritas możliwe są – jak zawsze – dzięki ofiarności darczyńców. Ich wsparcie niezbędne jest także dzisiaj. Informacje o formach pomocy i trwających akcjach [#pomocdlaseniora #wdzięcznimedykom] oraz o sposobach „pomocy w pomaganiu” na stronie lublin.caritas.pl

Od poniedziałku do piątku – w godzinach 9-14 – czynny jest także sekretariat lubelskiej Caritas, gdzie można uzyskać informacje o podejmowanych działaniach i ich wspieraniu, ale także o możliwościach uzyskania pomocy. Kontakt telefoniczny: 81 532 95 71 lub 534 003 300.

Print Friendly, PDF & Email