Caritas Archidiecezji Lubelskiej dzieciom w dniu ich święta

Z okazji Dnia Dziecka do podopiecznych lubelskich placówek medycznych trafiły tradycyjnie paczki z prezentami przygotowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pracownicy Caritas odwiedzili Uniwersytecki Szpital Dziecięcy oraz Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Paczki powędrowały także m.in. do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

Małym pacjentom szpitali przekazane zostały paczki, w których znalazły się pluszaki, słodycze, drobne artykuły higieniczne, zdrowe przekąski, książeczka oraz artykuły plastyczne. Łącznie do szpitali przygotowanych zostało 400 paczek. Kolejne 60 paczek zawierających maskotkę, artykuły higieny osobistej i zdrowe przekąski zostały przekazane dziewczętom z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

Podarki trafiły także do podopiecznych placówek lubelskiej Caritas: Świetlicy Caritas, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie. Dodatkowo dzieci z Ukrainy, dzieci z naszej Archidiecezji (dzięki wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas), a także z Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie i SOW zostały obdarowane maskotkami (łącznie ponad 3000 maskotek).

Print Friendly, PDF & Email