Bożonarodzeniowe spotkania w domu Metropolity Lubelskiego 2023

W piątek, 22 grudnia 2023 r. w domu Metropolity Lubelskiego odbyło się tradycyjne spotkania opłatkowe kapłanów i osób życia konsekrowanego. O godz. 10.00 zebrali się przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i wspólnot życia konsekrowanego, zaś o godz. 12.00 przedstawiciele kapłanów archidiecezji lubelskiej.

Podczas spotkania osób życia konsekrowanego świąteczne życzenia złożyły Karmelitanki Dzieciątka Jezus – CSCII z Lublina (ul. Mariańska). Życzenia w imieniu kapłanów Archidiecezji przekazał ks. kan. Zdzisław Szostak.

Ksiądz Arcybiskup wręczył także tradycyjnie nominacje kanonickie.

Nowymi kanonikami honorowymi Lubelskiej Kapituły Archikatedralnej zostali:
• ks. mgr Zdzisław Szostak, Wicerektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
• ks. dr Adam Woch, Rektor kościoła pw. Świętego Ducha w Kraśniku
• ks. mgr Jacek Zaręba, Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Wygnanowicach

Kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Chełmskiej został:
• ks. mgr Grzegorz Garbacz, proboszcz Parafii pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa

Podczas spotkania odbyło się także przekazanie relikwii św. Jana Kantego parafii pod wezwaniem świętego Jana Kantego w Lublinie.