Bł. ks. Władysław Miegoń – błogosławiony kapelan w NATO – konferencja 15.10.2022

Z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci i 130. rocznicy urodzin bł. ks. kmdr. por. Władysława MIEGONIA, męczennika, absolwenta Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 15 października 2022 r. (sobota) odbędzie się konferencja naukowa poświęcona postaci pierwszego błogosławionego kapelana w NATO.

Bł. ks. kmdr por. Władysław MIEGOŃ, Kawaler Orderu Virtuti Militari i Krzyża Walecznych (1892-1942), Pierwszy błogosławiony kapelan w NATO.

Konferencja rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą św. w kościele akademickim KUL pod przewodnictwem abp. prof. dr. hab. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Sesje konferencji będą miały miejsce w auli C-1031 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (Al. Racławickie 14).