Bieganie zasiliło Fundusz Caritas Dzieciom

caritas-bieg-1430 zawodników, 973 sponsorów i 69 000 złotych przekazanych na działalność Funduszu Caritas Dzieciom oto liczbowe podsumowanie tegorocznych Biegów Caritas. Zawody odbyły się w tym roku w Łęcznej, Lubartowie, Chełmie, Krasnymstawie, Nałęczowie i Lublinie. W każdym z miast wolontariusze i przyjaciele Caritas wykonali tytaniczną pracę służącą pomocy bliźniemu.

Pierwszy Bieg odbył się 30 sierpnia w Łęcznej, gdzie punktualnie o godzinie 12:00 wystartowało 56 zawodników wspieranych przez 30 sponsorów. Dystans 2000 metrów przebiegli w jednym wspólnym celu – aby pomóc dzieciom. 13 września w Lubartowie 30 biegaczy zasponsorowanych przez 50 osób pokonało dystans 2,5 km. Na mecie czekało na nich kilka niespodzianek, ale przede wszystkim radość, uściski i gratulacje, bowiem wysiłek w tym biegu, tak samo jak w Łęcznej oznaczał pomoc potrzebującym dzieciom.

Wielka biegowa kumulacja miała miejsce 19 września. Dzień z Biegiem Caritas rozpoczął się w Chełmie od Mszy Świętej w parafii Rozesłania Apostołów. Tuż po niej 17 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym, a zaraz po nich do biegu rozgrzało się 124 zawodników wspieranych przez 342 sponsorów. W tym samym czasie na trasie biegu w Nałęczowie pojawiło się 50 zawodników z mocą 113 sponsorujących.

Oba wydarzenia przebiegały w iście rodzinnej atmosferze. Zaraz po nałęczowskim i chełmskim biegu do zawodów stanął Krasnystaw. Sam bieg poprzedzony był wyjątkową Mszą Świętą na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na starcie stawiło się 98 zawodników wspieranych przez 260 sponsorów. To było szczególnie ważne wydarzenie dla tego miasta, ponieważ część z pozyskanych w ten sposób środków finansowych będzie przeznaczona na wyposażenie pomieszczeń służących dzieciom w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.

C-DSC_7978Finał w Lublinie

Już po raz drugi finał kampanii zorganizowaliśmy z Fundacją Rozwoju Sportu. 20 września sprzed Zamku Lubelskiego o godzinie 11:00 wystartowali zawodnicy Pierwszej Dychy do Maratonu, w tym sześciu biegaczy sponsorowanych w ramach Biegu Caritas, a dwie godziny później 49 biegaczy stanęło na starcie biegu na 2,5 km. To były zawody, w których oprócz walki z własnym słabościami, uczestnicy musieli mierzyć się z bardzo silnym deszczem. Mimo trudnych warunków atmosferycznych żaden zawodnik nie poddał się i wszyscy ukończyli Bieg dla podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom odbierając na mecie pamiątkowe medale od księdza Dyrektora i ambasadorów kampanii ? piłkarzy GKS-u Górnik Łęczna.

C-DSC_7903Meta

Św. Paweł w liście do Tymoteusza pisał ?w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.? Idąc za tymi słowami możemy już tylko dodać ?? i dzieciom pomogłem?.

Każda wybiegana złotówka zasiliła Fundusz Caritas Dzieciom ? narzędzie pomocowe powołane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej we wrześniu 2013 roku. Jego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej. Dodatkowo w tym roku pieniądze zostaną przekazane na remont i wyposażenie sal w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie, które będą służyły dzieciom i młodzieży w ramach świetlicy oraz centrum wolontariatu.

Dla naszej Caritas budujące jest również to, że zaraz po zakończeniu każdych zawodów lokalni organizatorzy, bez których nie moglibyśmy biegać w aż tylu miastach diecezji, zakładali nowe, jeszcze ambitniejsze cele na przyszły rok. Dzięki temu pełni optymizmu niecierpliwie czekamy na przyszłoroczną edycję Biegów Caritas.

Print Friendly, PDF & Email