43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę na pątniczym szlaku

W środę, 4 siepania 2021 r., 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła na pątniczy szlak. Wymarsz poprzedziła Msza św. sprawowana w lubelskiej archikatedrze, której przewodniczył abp Stanisław Budzik.

W homilii abp Stanisław Budzik przypomniał postać kardynała Stefana Wyszyńskiego. Metropolita podkreślał, że Prymas pokazał iż jego siła płynie z wiary i zawierzenia Matce. Jego hasło – Przez Maryję samemu Bogu – jest wciąż aktualne i powinno być naszym drogowskazem:

Nie możemy żyć bez Eucharystii – nagranie

Podobnie jak w ubiegłym roku Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała charakter sztafety modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak. Jedynie grupa nr 3 – Kapucyńska będzie jako grupa namiotowa pielgrzymować przez wszystkie dni. Każdego dnia iść będzie trzy grupy po 100 osób w każdej – nie licząc osób zaszczepionych. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi. Każdego dnia autokar przywozić będzie i odwozić pielgrzymów. Wymiana osób pozwoli na zwiększenie liczby uczestników pielgrzymki.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszy hasło „Eucharystia – prawdziwe życie„, a konferencje w tym roku przygotował ks. Paweł Wróbel salwatorianin. Rozważania każdego dnia będą też upubliczniane na naszej stronie http://pielgrzymka.lublin.pl/ i fb, tak aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”.

Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zainteresowani mogą zgłaszać swoją pomoc u księży proboszczów, w Sekretariacie Pielgrzymki, bądź bezpośrednio wpłacać kwotę na konto.

http://pielgrzymka.lublin.pl/ide-z-toba/

20 1240 1503 1111 0010 1057 3012
Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej,
ul. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin
Tytułem: darowizna na fundusz solidarnościowy

Wszystkie informacje na: www.pielgrzymka.lublin.pl
https://www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/

Print Friendly, PDF & Email