42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – na pątniczym szlaku

We wtorek, 4 sierpnia 2020 r., na pątniczy szlak wyruszyła 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem Soli Deo, nawiązującym do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Konferencje głosi o. Mariusz Tabulski – paulin, a główne intencje pielgrzymki to modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa, a także o owocne przeżywanie trwającego w archidiecezji III Synodu.

W tym roku będzie ona wyglądać nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może wyjść 150 osób. Każdego dnia iść będziemy w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracają do domów, a następnego dnia, na trasę wyjdą kolejni pielgrzymi.Dzięki wymianie pielgrzymów, na lubelskiej pielgrzymce może być nawet ponad tysiąc osób.

Aby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu, codzienne relacje z pielgrzymki on-line i materiały duszpasterskie są publikowane stronie internetowej pielgrzymki:

www.pielgrzymka.lublin.pl

https://www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/


42 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Lubelscy pielgrzymi już w dordze!

Opublikowany przez Niedziela Lubelska Wtorek, 4 sierpnia 2020

więcej: 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: 4-14.08.2020

Print Friendly, PDF & Email