42. Lubelska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

W piątek, 14 sierpnia 2020 r., 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę. Uczestniczące w ostatnim dniu pielgrzymowania grupy (17-chełmska, 18-krasnostawska, 19-dominikańska) wprowadził i przywitał na Wałach Jasnogórskich abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Tegoroczna pielgrzymka miała charakter sztafety modlitwy. Zgodnie z rekomendacjami sanitarnymi każdego dnia inni pielgrzymi wyruszali na szlak. Codziennie szło ok. 150 osób – w trzech grupach po 50 osób w każdej. Po dojściu na miejsce, pątnicy wracali do domów, a następnego dnia na trasę dowożeni byli autokarami kolejni pielgrzymi. Każda z grup pielgrzymkowych spędziła na szlaku dwa dni.

Pielgrzymowanie w tym roku odbywało się pod hasłem Soli Deo, będącym zawołaniem biskupim kard. Stefana Wyszyńskiego. Konferencje głosił o. Mariusz Tabulski – paulin. Głównymi intencjami pielgrzymki była modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa oraz o owocne przeżywanie trwającego w archidiecezji III Synodu. Pielgrzymowaniu towarzyszyły też intencje powierzone pątnikom w ramach funduszu „Idę z Tobą”. Przewodnikiem pielgrzymki był ks. Mirosław Ładniak.

Opublikowany przez Pielgrzymka Lubelska Piątek, 14 sierpnia 2020
Powitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich

W sztafecie modlitwy, gdzie codziennie pielgrzymowało ok. 150 osób w sumie wzięło udział ponad 1200 pątników, 40 księży, 15 sióstr zakonnych, 8 alumnów seminarium.

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka rozpoczęła się 4 sierpnia w lubelskiej archikatedrze, zakończyła po 11 dniach pielgrzymowania. Trasa pielgrzymki to ponad 320 kilometrów. Autokary dowożące codziennie pielgrzymów na szlak przejechały 16 tys. kilometrów.

Print Friendly, PDF & Email