41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę 3-14.08.2019

W mocy Ducha Świętego” pod takim hasłem wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. W tym roku intencją główną będzie modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

Pierwszy etap zapisów rozpoczął się już w parafiach i trwać będzie do 24 lipca. Od 25 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy.

3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie jej hasło „W mocy Ducha Świętego.”W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić o dobre przygotowanie się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą.Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Komunikat Metropolity Lubelskiego – 24.06.2019

Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia z Lublina, wędrowanie rozpocznie Msza św. sprawowana na placu katedralnym o 8.30. Wcześniej, bo 1 sierpnia na szlak wyruszą pielgrzymi z grupy 17-tej z Chełma, a dzień później z grupy 18-tej z Krasnegostawu.

W tym roku na szlaku towarzyszyć będą pielgrzymom bracia kapucyni, a konferencje wygłosi br. Szymon Janowski OFMCap z Golgoty Młodych.

www.pielgrzymka.lublin.pl
www.facebook.com/pielgrzymkalubelska/