40. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 4-5.11.2023

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zapraszają wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na 40. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-5 listopada (sobota-niedziela) 2023 r.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie przesłanie „Mocni świadectwem wiary”. Uroczystościom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Jan Wątroba, biskup rzeszowski.

Pielgrzymujemy do Maryi w roku duszpasterskim, którego mottem są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, z zawołaniem „Mocni świadectwem wiary”, w duchu wdzięczności za drugą pielgrzymkę Jana Pawła II do Ojczyzny w 1983 roku (40. rocznica), która w okresie stanu wojennego, z jej przesłaniem „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno Moja”, była pielgrzymką nadziei i wolności. Będziemy także dziękować za 40 lat pielgrzymowania polskich kolejarzy do Domu Matki.

Ze stacji Lublin pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy odjedzie w sobotę 4 listopada o godz. 10.44 powrót 5 listopada godz. 18.25. Pociąg będzie kursował przez stacje: Nałęczów, Puławy Miasto, Radom. Cena biletu „Pielgrzym” 70,00 zł „tam i powrót” niezależnie od posiadanych uprawnień.

Informacje o rozkładach jazdy i warunkach odprawy w kasach biletowych na stacjach PKP. Sprzedaż biletów w kasach biletowych od 18 października br.

Print Friendly, PDF & Email