39. piesza pielgrzymka z Lublina dotarła na Jasną Górę

Po 12 dniach w drodze z Lublina i przemierzeniu około 320 kilometrów 39. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do Jasnogórskiego Szczytu. W Szkole Matki Bożej Fatimskiej – to hasło, które towarzyszyło tegorocznej pielgrzymce, a zarazem temat rekolekcji w drodze, które przygotował i wygłosił ks. Piotr Koźlak, redemptorysta.

W 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie i w 300-lecie koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymi z archidiecezji lubelskiej złożyli u stóp Matki intencje, które wsparli trudem swojego pielgrzymowania. W tym roku obok intencji indywidualnych towarzyszyły pątnikom intencje dziękczynne: za wizytę św. Jana Pawła II w Lublinie w jej 30. rocznicę oraz za 25 lat istnienia archidiecezji lubelskiej. Podczas pielgrzymki podjęta została także krucjata o dobre wychowanie młodego pokolenia.

fot. IB

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło ponad 2 tys. osób wraz z ponad 50 księżmi, 22 klerykami lubelskiego seminarium duchownego oraz 10 siostrami zakonnymi.

W ostatni etapie pielgrzymowania i wprowadzeniu pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej towarzyszył Ksiądz Biskup Józef Wróbel. Tradycyjnie też, w ostatnim etapie pielgrzymowania pątnikom towarzyszyli członkowie ich rodzin i przyjaciele, przybywający specjalnie na ten dzień do Częstochowy oraz przyjaciele i „weterani” Lubelskiej Pielgrzymki.

Partnerem tegorocznej pielgrzymki było Radio Plus Lublin 87,9 FM – relacje także na „diecezjalnym Twitterze”

wszystkie informacje: www.pielgrzymka.lublin.pl

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ NA WAŁACH JASNOGÓRSKICH NA ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI o godz. 13.00

http://pielgrzymka.lublin.pl/streamer.php

Print Friendly, PDF & Email