39. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 5-6.11.2022

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zapraszają wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na 39. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-6 listopada (sobota-niedziela) 2022 r.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie przesłanie „W przyszłość przez rodzinę”. Uroczystościom przewodniczył będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Drodzy Kolejarze! Dołóżcie starań, by z wielką rodziną polskich kolejarzy wziąć udział w tym modlitewnym spotkaniu, z wdzięcznością za niezłomnych obrońców wiary i orędowników polskiego narodu, przewodników naszych rodzin po ścieżkach wiary: św. Jana Pawła i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przybądźcie do Matki Bożej Częstochowskiej, „tam gdzie bije serce narodu w sercu Matki” (Jan Paweł II) w asyście pocztów sztandarowych. Niech Nasza obecność będzie świadectwem polskich rodzin w wierności i przynależności do Chrystusa i Jego Matki.

ks. Eugeniusz Zarębiński, Krajowy Duszpasterz Kolejarzy

Ze stacji Lublin pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy odjedzie w sobotę 5 listopada o godz.10.00, powrót 6 listopada godz. 17.58. Pociąg będzie kursował przez stacje: Nałęczów, Puławy Miasto, Radom. Informacje w kasach biletowych na stacjach PKP o rozkładach jazdy i warunkach odprawy.

Print Friendly, PDF & Email