107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców – 26.09.2021

W ostatnią niedzielę września, 26 września 2021 r., obchodzić będziemy w Kościele 107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Jego obchody są zachętą do naszej modlitwy i zainteresowania duszpasterskiego osobami z różnych powodów zmieniającymi swoje zamieszkanie i poszukującymi nowej ojczyzny. Wśród nich są wypędzeni, uchodźcy i przymusowo przesiedleni na skutek wojen, prześladowań, głodu i coraz częściej zmian klimatycznych.

Ojciec Święty Franciszek przygotował na ten dzień Orędzie, zatytułowane: „Ku stale rosnącemu «my»”.

„Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my”

Wspólnota Sant’Egidio zachęca diecezje, parafie i wspólnoty w całym kraju do włączenia się w inicjatywę Tygodnia Modlitwy za Uchodźców, która kolejny raz objęta została patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Tydzień Modlitwy za Uchodźców „Umrzeć z nadziei” rozpocznie się 26 września, w 107. Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy, i potrwa do 3 października.

Bieżące informacje na temat Tygodnia Modlitwy za Uchodźców dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/events/2185222948283167/.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

Print Friendly, PDF & Email