101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – w parafii Świętej Rodziny w Lublinie

We wtorek 18 maja 2021 r., z okazji 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie ( ul. Jana Pawła II 11) zaprasza na uroczystą Mszę św. dziękczynną oraz rocznicowy koncert papieski.

Msza św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 18.00. Liturgii przewodniczył będzie ks. kan. dr Waldemar Sądecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Po zakończeniu Eucharystii rozpocznie się Koncert Papieski z udziałem grupy wokalnej FENIKS.

KONCERT PAPIESKI

Wystąpi grupa wokalna FENIKSpod kierownictwem prof. Iwony Sawulskiej i Andrzeja Wierzchowiaka

W programie usłyszymy autorskie piosenki, specjalnie skomponowane na 10-tą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Autorami tekstów są: Bogumiła Bogaczyk, Iwona Sawulska i Andrzej Wierzchowiak

Grupa wokalna FENIKS powstała z inicjatywy dwojga muzyków-nauczycieli: Andrzeja Wierzchowiaka i prof. Iwony Sawulskiej z Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którzy wyłonili najbardziej uzdolnioną muzycznie młodzież naszego regionu. W repertuarze zespołu są różnorodne tematycznie utwory, dotyczące najważniejszych spraw współczesnej społeczności.

PROGRAM KONCERTU

1. Dziękujemy Bogu za Ojca Świętego (sł. B. Bogaczyk; muz. A. Wierzchowiak)
2. Pamiętamy (sł. B. Bogaczyk/ I. Sawulska; muz. A. Wierzchowiak)
3. Musicie od siebie wymagać… (sł. B. Bogaczyk; muz. A. Wierzchowiak)