100-lecie Zgromadzenia Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek

W niedzielę, 21 stycznia 2018 r., w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie 100-lecie swojego istnienia świętowało Zgromadzenie Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Zgromadzenie, założone 2 lutego 1918 r. we Włoszech, przy ul. Judyma w Lublinie prowadzi rodzinny dom dziecka im. Serca Jezusa. Wspólnotę tworzą 3 siostry: s. Łucja – Brazylijka, s. Maria – Włoszka i s. Anna – Polka. Specyfiką zgromadzenia jest ustawiczna modlitwa, przede wszystkim adoracja eucharystyczna, służba bliźnim przez wychowanie dzieci i młodzieży oraz współpraca w kościelnym apostolstwie: katechezie, liturgii, dobroczynności.

foto/relacja: Urszula Buglewicz