Zmarł o. Józef Mazurek – karmelita

W dniu 8 kwietnia 2018 r., w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zmarł

o. Józef Mazurek, karmelita

Od 2005 r. pracował w Lublinie, mieszkając w klasztorze OO. Karmelitów w Lublinie przy ul. Biernackiego, gdzie wspierał współbraci m.in. w posłudze kapelanów  Szpitala Wojewódzki im. św. Jana Bożego w Lublinie.

urodził się: 5 lutego 1944 r. w Wierzbie
śluby wieczyste: 25 listopada 1966 r.
święcenia prezbiteratu: 8 kwietnia 1969 r.

**********

Ojciec Józef urodził się dnia 5 lutego 1944 r. w Wierzbie, zaś sakrament Chrztu św. przyjął 12 lutego 1944 r. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie i przebywał w tym czasie w Marianacie Zakonu Karmelitów. W 1959 r. został przyjęty do karmelitańskiego Nowicjatu. Pierwszą profesję zakonną złożył 5 września 1960 r., śluby wieczyste 25 listopada 1966 r., zaś święcenia prezbiteratu przyjął 8 kwietnia 1969 r.

W 1968 r. wyjechał do Rzymu, aby podjąć studia na Uniwersytecie Gregoriańskim. Przez pierwsze lata kapłaństwa posługiwał w klasztorze krakowskim pełniąc funkcję Asystenta Prowincjała i Prefekta kleryków. Później kolejno posługiwał w klasztorze w Gdańsku od 1979 r. i w Baborowie od 1985 r., gdzie pełnił obowiązki wikariusza parafii. W 1988 r. był delegatem Ojca Prowincjała Łukasza Semika na Międzynarodowy Zjazd Prowincjałów Zakonu do Dublina. W tym samym roku 30 sierpnia objął urząd Przeora w klasztorze w Gdańsku, pełnił także funkcję definitora Prowincji. W 1991 r. ponownie zostaje przeniesiony do klasztoru w Baborowie, a w 1997 r. otrzymuje dekret do klasztoru w Krakowie.

Ostatnią placówką posługi O. Józefa był klasztor w Lublinie, gdzie przebywał nieprzerwanie od 2005 r. wspierając braci w posłudze kapelana szpitala. Ostatnie lata naznaczone były chorobą i cierpieniem, w których widoczna była także pokora i cichość w wypełnianiu zakonnych obowiązków. W każdym przypadku, w dekretach wyznaczających nowe miejsca posługi, można było przeczytać słowa wdzięczności za sumienną pracę i dobre świadectwo życia zakonnego.

**********

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublinie i w Krakowie.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 12.00 w Kościele Karmelitów pw. św. Eliasza Proroka w Lublinie (ul. Biernackiego 9A).

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Bazylice Karmelitów w Krakowie. Eucharystii przewodniczył będzie bp Jan Szkodoń.

O godz. 13.00 eksporta do grobu na Cmentarzu Batowickiem w Krakowie.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!