Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

Adres:ul. Walecznych 8
Telefon:
Księża :Maciąg Józef
Historia parafii:Kościół murowany, wybud. w 1935 r., 1-nawowy. Wewnątrz kilka ołtarzy, w głównym - witraż przedstawiający Chrystusa Ukrzyżowanego oraz obraz Najśw. Serca P. Jezusa. W jednym z ołtarzy bocznych 3 obrazy: Matki Bożej, św. Maksymiliana Kolbe i bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. W drugim tzw. chrzcielnym, umieszczono chrzcielnicę oraz figury postaci Mieszka I i Dąbrówki. Dawniej świątynia spełniała jedynie funkcje kaplicy pogrzebowej.
Cmentarz grzebalny, na którym jest ulokowany kościół, został założony w 1932 r. na powierzchni 12 ha. Obecnie, na skutek rozwoju sieci komunikacyjnej w mieście, został podzielony na dwie części. Na cmentarzu znajduje sie wiele zabytkowych pomników ( ponad 40). M. in. jest tam zbiorowa mogiła zamęczonych na Zamku Lubelskim w latach 1939-44 oraz zbiorowy grób żołnierzy Września.
Kościół:
Miejscowości: