Rybitwy, pw. Wszystkich Świętych

24-340 Józefów n. Wisłą
Telefon:81 828 50 86
Księża :Romański Marek Grzegorz
Historia parafii:Istniała już w 1326 r. Uposażenie stanowiła dziesięcina, pola uprawne, łąki i dochód z 2 karczm. Na skutek przejścia właścicieli Rybitw , Ossolińskich na kalwinizm był tu od lat 80-tych XVI w. do lat 40-tych XVII - silny ośrodek protestancki, zaś przed 1637 r. zaczął funkcjonować zbór kalwiński. Do końca XIX w. istniał przy par. szpital dla ubogich, a w XVIII w. zaczęło działać bractwo szkaplerzne. W okresie przedrozbiorowym par. należała do archidiakonatu zawichowskiego i obejmowała m. in. tereny par. Józefów i Prawno. Stąd od dość dawna był przy k-le proboszcz i wikariusz.
W latach 1897-1917 siedziba par. znajdowała się przy k-le pobernardyńskim w Józefowie. Na mocy dekretu bpa S. Wyszyńskiego z 3.11.1946 r. siedzibę par. na stałe przeniesiono do Józefowa ( stąd nazwa podwójna par. Józefów-Rybitwy). Kościół w Rybitwach pozostał świątynią rektoralną, mieszkał tu wikariusz par. Józefów-Rybitwy, będący równocześnie rektorem k-ła. Ponowna erekcja par. nastąpiła 15.09.1975 r. dekretem bpa B. Pylaka.
Obecnie używany cmentarz grzebalny jest czynny od pocz. XX w., dawny zamknięto pod koniec XIX .
Archiwum par prowadzone od 1956 r. zawiera m. in. kroniki par., księgi metrykalne, księgi wizytacji biskupich. Dawne archiwalia, tzn. sprzed 1956 r. przeniesiono do par. Józefów.
Kościół:
Miejscowości:Basonia, Bór, Niesłowice, Nieszawa, Nietrzeba, Rybitwy, Spławy, Studnisko,