Orłów, pw. św. Kajetana

22-375 Orłów Murowany
Telefon:84 618 35 70
Księża :Dworniczak Stanisław
Historia parafii:Erygowana 12.10.1924 r. przez bpa M. Fulmana. Poprzednio miejscowość należała do par. Krasnystaw.
W Polsce przedrozbiorowej i w XIX w. teren obecnej par. zamieszkiwali też grekokatolicy - posiadali tu swoją świątynię zamienioną po 1875 r. na cerkiew ( istniała do I wojny światowej).
Nowa par. łacińska została uposażona na mocy testamentu ostatniego właściciela dóbr orłowskich, hr. Kajetana Kickiego, który umierając w 1878 r. przeznaczył cały swój majątek na cele dobroczynne, m. in. zobowiązał wykonawców swojej woli do bud. k-ła i jego uposażenia.
W okresie międzywojennym przy parafii powstała mała boblioteczka.
W czasie II wojny światowej parafianie przeżyli kilka razy pacyfikacje.
Cmentarz grzebalny założono w 1924 r. razem, z parafią.
Archiwum zawiera m. in. księgi od założenia par., kronikę, testement hr. Kajetana Kickiego.
Kościół:
Miejscowości:Kryniczki, Majdan Krynicki, Marianka, Orłów Drewniany kol., Orłów Drewniany w., Orłów Murowany kol., Orłów Murowany w., Stryjów, Topola,