Bychawka, pw. Wszystkich Świętych

Erygowana:1355 rok
Odpust:Wszystkich Świętych - 1.11
Msze święte:niedziele: 8.00, 9.30, 11.30
święta: 9.00 i 17.00 (w okresie zimowym) lub 18.00 (w okresie letnim)
Kancelaria:czynna codziennie 8 - 9
Adres:Bychawka II 114 B
23-100 Bychawa
Telefon:81 566 04 03
Księża :Maj Tomasz Witold
Historia parafii:Czas powstania parafii historycy umieszczają w latach 1355-1429 ( z 1429 r. jest pierwsza wzmianka źródłowa ). W działalności duszpsterskiej w par. wielka pomocą służyły bractwa m. in. szkaplerzne. Opieką otaczano także ubogich prowadząc dla nich przy par. szpital. Istniała biblioteka dość dobrze zaopatrzona w porównaniu z innymi zasobami parafilanymi. Uległa ona jednak ziszczeniu jeszcze w okresie przdrozbiorowym. W tym też czasie ( XVIII/XIX w.) walący się kościół opiczętowano, a nabożeństwa odprawiano w zakrystii. Pomyślniejszy okres nadszedł w latach duszpasterzowania - od 1840 r. ks. Walentego Baranowskiego, późniejszego bpa lubelskiego. Zajął się on k-łem, wybud. murowaną dzwonnicę, uporządkował cmentarz, wybud. dom z kamienia z przeznaczeniem na szkołę dla dzieci wiejskich.
Teren par. był bardzo rozległy, a brak bezpośrednich połączeń k-ła z wioskami stwarzał dodatkowe utrudnienia. Na skutek tego w 1982 r. odłączono część wiosek do nowej par. w Piotrkowie i do późniejszej par. w Bystrzycy Starej.
Kościół:
Miejscowości:Abramów, Bychawka A, B, C kol., Bychawka A, B, C w., Iżyce, Osowa kol., Osowa w., Pawłów, Tuszów kol., Tuszów w., Wierciszów kol., Wierciszów w.,