Kłodnica, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

24-224 Borzechów
Telefon:81 511 12 03
Księża :Rola Marcin
Historia parafii:Parafię erygował 11.04.1930 r. bp Marian Fulman. Poprzednio miejscowość należała do par. WIlkołaz. Po I wojnie światowej dziedziczka majątku Kłodnica, Aleksandra Russanowska, ufundowała orchonkę, która prowadziły SS. Służebniczki NMP ( pracują w par. do dziś ). Od 1922 r. istniała przy tym zakładzie kaplica publiczna, zlikwidowana w momencie oddania do użytku świątyni. W skład nowej par. weszły również dwie wioski poprzednio należące do par. Ratoszyn. Nową par. uposażono w 10 mórg ziemi - ofiara Kłodnicy Dolnej i Górnej). Obecnie parafia nie posiada ziemi ornej. Archiwum par. prowadzone od założenia.
Sam kościół pw. Najśw. Serca Pana Jezusa wybud. w 1929r. staraniem pierwszego proboszcza - ks. Pawła Sokołowskiego. Poświęcenia dokonał dziekan kraśnicki - ks. Józef Scipio del Campo 8.12.29 r. Jest to budynek drewniany - ryglówka, jednonawowy, wybudowany z ofiar parafian. Przy prezbiterium znajduje się zakrystia wybud. wraz z k-łem. Świątynia posiada 2 duże wieże: na frontonie k-ła wysoka i na środku, nad nawą niska - na syganturkę.
W 1993 r. staraniem ks. prob. Władysława Kowalika rozpoczęto bud. nowego k-ła par. ( arch. Janusz Bielak z Lublina). Świątynia murowana , jednonawowa na planie krzyża, została ukończona w 1997 r. i uroczyście dedykowana - poświęcona 12.10. 1997 r. przez abpa Józefa Życińskiego. W chwili oddania do użytku nowej świątyni - stara przestała pełnić swą funkcję. 3 spiżowe dzwony wykonano w 1957 r. w Przemyślu.
Kościół:
Miejscowości:Białawoda, Dąbrowa, Dobrowola, Kaźmierów, Kępa, Kłodnica Dolna kol., Kłodnica Dolna w., Kłodnica Górna, Osina, Ryczydół,