Zmarł ks. prał. Henryk Korża – wieloletni krajowy duszpasterz trzeźwości

kapłan diecezji łomżyńskiej
prałat honorowy Jego Świątobliwości
wieloletni krajowy duszpasterz trzeźwości

urodził się – 15 marca 1936 r. w Łopuchowie (w 81 roku życia)
święcenia prezbiteratu – 4 czerwca 1961 roku w Łomży (w 56 roku kapłaństwa)

W 1962 roku został skierowany na studia specjalistyczne z socjologii i katolickiej nauki społecznej na KUL w Lublinie.

Obok funkcji diecezjalnych, większą część swojego kapłańskiego życia poświęcił duszpasterstwu trzeźwości:

? Od 1965 do 1970 był członkiem Krajowego Zespołu Misyjnego ds. trzeźwości.

? Od 1970 do 1977 był sekretarzem Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości, krajowym duszpasterzem trzeźwości oraz dyrektorem duchowej pomocy powołań.

? Założyciel i dyrektor Krajowego Ośrodka Apostolstwa Ruchu Trzeźwości św. Maksymiliana Kolbego oraz Rekolekcyjnego Hospicjum Kapłańskiego ?Przemiana i Trwanie? w Nałęczowie.

? Przez dziewiętnaście lat był członkiem Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego tego Zespołu oraz krajowego koordynatora duszpasterstwa trzeźwości.

pełen życiorys: www.diecezja.lomza.pl

Porządek uroczystości pogrzebowych:

w niedzielę 11 września br.

? od godz. 15.00 do 19.00 wystawienie trumny z ciałem w kaplicy Domu Pogrzebowego ?Marczyk? przy ul. Przykoszarowej w Łomży

w poniedziałek 12 września br.

? o godz. 11.30 eksporta trumny z ciałem z Domu Wspólnoty Kapłańskiej do Katedry Łomżyńskiej, a następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
?godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Tykocinie pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Ciało śp. księdza prałata Henryka Józefa Korży zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Tykocinie.

R.I.P.