Złoty jubileusz kapłaństwa w święto Przemienienia Pańskiego

Przed pięćdziesięciu laty, 6 sierpnia 1967 r., w uroczystość Przemienienia Pańskiego, swoje święcenia prezbiteratu przyjęło w Archikatedrze Lubelskiej 11 diakonów lubelskiego seminarium duchownego. Święceń udzielił ówczesny biskup lubelski Piotr Kałwa. Jednemu z diakonów udzielił święceń w dniu 22 października 1967 r. bp Bolesław Pylak.

W niedzielę Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2017 r. w Archikatedrze Lubelskiej zgromadzili się kapłani obchodzący swój złoty jubileusz kapłaństwa. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik. W dziękczynieniu Bogu za 50 lat posługi kapłańskiej towarzyszył jubilatom także bp Ryszard Karpiński.

Wśród tegorocznych złotych jubilatów są:

ks. kan. Kazimierz Cieszkowski
ks. kan. Stanisław Grzesiuk
ks. kan. Janusz Lipski vel Lipczyk
ks. kan. Aleksander Ożóg
ks. kan. Zbigniew Sykut
ks. kan. Aleksy Szczygielski
ks. prał. Szymon Szlachta

GOŚĆ NIEDZIELNY [Justyna Jarosińska, 50 lat temu przyjęli święcenia kapłańskie]: 6 sierpnia 1967 w uroczystość Przemienienia Pańskiego w lubelskiej archikatedrze 11 alumnów lubelskiego seminarium z rąk biskupa Piotra Kałwy otrzymało święcenia prezbiteratu. Jeden swoje święcenia przyjął nieco później z rąk bp Bolesława Pylaka… [czytaj dalej]

foto: Justyna Jarosińska, Gość Lubelski [więcej-GOŚĆ LUBELSKI-galeria]