Wigilia Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 23 i 24.12.2023

W sobotę, 23 grudnia 2023 r. w Chełmie, Krasnymstawie i Puławach, a 24 grudnia (niedziela) w Lublinie, o godz. 10.00 rozpoczną się spotkania 7. Wigilii Caritas Archidiecezji Lubelskiej:

• Lublin (w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11)
• Chełm (w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL przy ul. Lubelskiej 135E)
• Krasnystaw (w Kuchni dla ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Okrzei 38)
• Puławy (w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” przy ul. Wojska Polskiego 4)

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być sam. Dlatego już od 7 lat Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Wigilię Caritas (zwaną również Wigilią Miłosierdzia), podczas której będziemy mogli razem z osobami samotnymi, chorymi, bezdomnymi, ubogimi zasiąść do wigilijnego stołu z przygotowaną dla nich prawdziwą wigilijną wieczerzą – z barszczem, karpiem czy postną kapustą, podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i doświadczyć radości z narodzenia Jezusa. Chcemy w ten sposób również przypomnieć, że także w tym wyjątkowym rodzinnym czasie jesteśmy dla nich i służymy pomocą na miarę naszych możliwości.

W celach organizacyjnych, wszyscy, którzy chcieliby spędzić z nami ten wyjątkowy dzień proszeni są o POBIERANIE ZAPROSZEŃ na Wigilię w wyznaczonych miejscach:

• Lublin: Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych Caritas, Al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00-17:00.
Uchodźcy z Ukrainy: Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, Al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
• Chełm: Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Lubelska 135E, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:30.
• Krasnystaw: Kuchnia dla Ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Okrzei 38, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00.
• Puławy: Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Puławach, ul. Słowackiego 2/213 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10:00-14:00, oraz wtorki i czwartki w godzinach 16:00-20:00.

W ubiegłym roku w Wigilii Caritas wzięło udział około 1000 osób, a 70 wolontariuszy posługiwało w czasie wydarzenia. W tym roku również oczekiwanych jest około 1000 osób łącznie w 4 miastach: w Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie.

We wspólnych spotkaniach wszystkim zebranym towarzyszyć będą także lubelscy biskupi, na czele z Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, który weźmie udział w Wigilii w Lublinie.

WOLONTARIUSZE: Tak duże wydarzenie wymaga wielu rąk do pracy. Tradycyjnie więc zapraszamy wszystkich, którzy zechcieliby jako wolontariusze pomóc w trwających przygotowaniach czy też obsłudze samej Wigilii, czy to 24 grudnia w Lublinie, czy też dzień wcześniej w pozostałych 3 miastach. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby ten wyjątkowy dzień spędzić z osobami potrzebującymi, Caritas zaprasza do kontaktu: tel.:  668-770-774, e-mail: wolontariat@lublin.caritas.pl.

Produkty, z których jadłodajnie Caritas w całej Polsce, w tym także nasza kuchnia Anielskie Smaki, przygotowują wieczerze, dostarcza właściciel marki Selgros Cash & Carry, od początku wspierający ogólnopolską Wigilię Caritas.

więcej: https://lublin.caritas.pl/

Współorganizatorem Wigilii Caritas w Chełmie jest Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół „Zbyszko”.

Partnerem Wigilii Caritas jest również Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”www.lubelskie.pl #Lubelskie #LubelskieSmakujŻycie #KierunekLubelskie

Print Friendly, PDF & Email